Logo Alliance Française

Zapraszamy do naszej szkoły językowej, gdzie oferujemy specjalną ofertę „Język francuski dla dzieci dwujęzycznych„. Nasze zajęcia są przeznaczone dla dzieci, które już umieją mówić po francusku.

Nasi native speakerzy zapewnią, że Twoje dziecko będzie utrwalać język francuski w sposób przyjazny i efektywny. Zajęcia są prowadzone w małych grupach, co pozwoli na indywidualne podejście do każdego ucznia.

Dla kogo są przeznaczone zajęcia

Zajęcia są wyłącznie dla dzieci dwujęzycznych.

Uczymy ich poprawnie pisać, czytać, ćwiczyć gramatykę, i wiele innych kluczowych kompetencji.

Wiek: zajęcia są dla dzieci powyżej 6 r.ż.

Terminy zajęć

Nasze zajęcia „Język francuski dla dzieci dwujęzycznych” odbywają się raz w tygodniu, w soboty o godzinie 10:00, a trwają 60 minut. Zajęcia będą prowadzone do końca czerwca, a następnie będą kontynuowane od września 2023.

Ponadto, po zajęciach o 11:00 zapraszamy na wspólną zabawę podczas spotkań „Playdates po francusku” . Spotkania są za darmo, wystarczy zostać członkiem stowarzyszenia. O szczegóły proszę się z nami kontaktować.

Czego się nauczy dziecko

Twoje dziecko będzie uczyć się kluczowych kompetencji:

Czytanie
Pisanie
Gramatyka
Słownictwo
Geografia, historia, kultura krajów francuskojęzycznych
Savoir vivre

Jak uczymy

Zajęcia są prowadzone w specjalnej sali przyjaznej dzieciom, posiada liczne materiały, gry i zabawy związane z językiem francuskim.

Używamy sprzęt, zabawki, pomoce dydaktyczne, które są specjalnie dobrane pod kątem nauki języka francuskiego dla dzieci, które wychowują się w środowisku dwujęzycznym.

Używamy przy tym również sprzęt zaprojektowany przez M. Montessori, w tym ruchomy alfabet. Sami tworzymy swoje materiały do nauki, w ten sposób możemy jak najlepiej się dopasować do potrzeb Twojego dziecka: nauka może sprawić frajdę!

Nie przegap okazji, aby pomóc swojemu dziecku w opanowaniu języka francuskiego. Zapisz swoje dziecko na zajęcia już dziś!

Czemu to robimy

Wiemy z doświadczenia, że trudno jest rodzicom wychowywać dzieci dwujęzyczne, kiedy tak naprawdę każdy z Was ma swoją historię, przeżycia, wyprowadzki, ciężką integrację, „dzieci urodziły się we Francji potem powrót do Polski jest problematyczny no bo: co będziemy robić z tym francuskim?”, itp.

Jeśli zastanawiasz się, jak nauczyć swoje dziecko języka francuskiego, szczególnie gdy staje się on mniejszościowym językiem w życiu codziennym, to zapewne masz wiele obaw. Niezwykle ważne jest, aby Twoje dziecko znało dalej język francuski, ale jak nauczyć go czytać i pisać po francusku, skoro ortografia tego języka jest tak skomplikowana? To z pewnością wyzwanie dla wielu rodziców. Dlatego właśnie organizujemy takie zajęcia.

Ważne informacje i cena:

Zajęcia są rozliczone miesięcznie, czy są 4 czy 5 spotkań.
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę, o 10:00 w siedzibie AF Katowice.
W okresie wakacji nie ma opłat.
Umowa obowiązuje od maja 2022 do czerwca 2023.
Obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia.
Maksymalnie 24 h przed zajęciami można odwołać i odrabiać zajęcia we wtorki od 16:30 lub 17:30 na zajęciach francuski dla dzieci.

Cena 200 zł/miesiąc

Wypełnij formularz poniżej, aby się zapisać na zajęcia.

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami