Logo Alliance Française

Zarząd stowarzyszenia Alliance Française Katowice

Ireneusz Wajda – Prezes
Aleksander Ostenda – Vice-Prezes
Ewa Reymann – Vice-Prezes
Tadeusz Zarębski – Sekretarz
Roland Comte – Skarbnik

Biuro

Anne-Sophie Basta, Dyrektor Alliance Française Katowice

Francuzka, od 21 lat zamieszkała na Śląsku. Pełni od 11 lat funkcję chef d’ilot na Śląsku (osoba mianowana przez Ambasadę do komunikowania się z obywatelami w sprawach bezpieczeństwa), współpracowała od wielu lat z Alliance Française Katowice, Konsulem Honorowym Francji. Współpracowała z firmami z kapitałem zagranicznym (Alliance Française – lektor, Polcups – specjalista ds. sprzedaży międzynarodowej, Centrum Integracji Międzynarodowej i Europa House – organizator 12 eventów międzynarodowych).

Stypendystka rektora oraz laureatka nagrody Wyróżnienia rektora 2017, ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach, jako najlepsza absolwentka na wydziale filologicznym Sosnowcu.

Anne-Sophie Basta, była prezesem Fundacji „Oui Silesie” oraz trenerka wiodąca była osobą odpowiedzialną za zarządzanie kadrą oraz szkoleniami. Zajmowała się koordynowaniem prac zespołu lektorów, poszukiwaniem klientów, kreowaniem działań integracyjnych, nawiązywaniem kontaktów z kluczowymi klientami, utrzymaniem klienta, tworzeniem oraz koordynacją strategii marketingowej i sprzedażowej, a także bieżącymi szkoleniami personelu. 
„Prywatnie jestem mamą 2 synów Louis 8 lat i Valentin 2 latek, trenuję intensywnie boks, uwielbiam gotować i jestem miłośniczką herbaty”
Na zdjęciu również obecna Mia, chihuahua długowłosa, towarzyszy dyrektor 24h 😉

Agata Nawrocka-Pudełko, Koordynator ds.administracyjnych i marketingu

Pracuję w AF od 2 lat. Skończyłam politologię, mimo prób na szczęście nie związałam się z polityką.

Ponieważ Francja to mój drugi dom, całe moje życie zawodowe związane jest m.in. z tym krajem, a przede wszystkim z językiem i kulturą francuską. Pracowałam w Agencjach Pracy Tymczasowej, więc tą branżę znam od podszewki, a ponieważ lubię wyzwania, postanowiłam sprawdzić się w innym sektorze.

Czas wolny lubię spędzać aktywnie, podróżować, a że woda to mój żywioł ( w każdej postaci), latem pływam, a zimą wybieram narty.

Nasi lektorzy

Aleksandra Żydek

Karolina Sikorska

Nicolas Magnen

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami