Logo Alliance Française

Jeśli chcesz zdobyć certyfikat językowy, który potwierdzi Twoje umiejętności języka francuskiego na poziomie zaawansowanym, to egzaminy DELF i DALF są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Aktualności DELF/DALF 2023

Najbliższa sesja DELF/DALF jest od 19 do 23 czerwca 2023 Zapisy na egzamin Tout Public trwają w okresie 21.04.2022-2.06.2023

Tylko u nas zdasz egzamin DELF / DALF w Metropolii : ucz się u nas i zdaj w tym samym miejscu.

Alliance Française w Katowicach jest jedynym centrum akredytowanym przez CIEP do organizacji i przeprowadzania sesji egzaminacyjnych w Katowicach.

Czym są certyfikaty DELF i DALF?

DELF (Diplôme d’Études en Langue Française) i DALF (Diplôme Approfondi de Langue Française) to egzaminy oficjalnie uznawane przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej, które potwierdzają poziom znajomości języka francuskiego. Egzaminy te obejmują cztery umiejętności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie, a ich wynik jest honorowany przez wiele instytucji edukacyjnych i pracodawców na całym świecie.

Jaki poziom odpowiada DELF i DALF?

Składają się z 6 osobnych dyplomów, odpowiadających sześciu poziomom Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

DELF składa się z czterech poziomów, od A1 do B2, które odnoszą się do standardów Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Egzamin DALF obejmuje dwa najwyższe poziomy, C1 i C2, które odpowiadają zaawansowanemu poziomowi językowemu. Każdy poziom egzaminu DELF i DALF składa się z testów sprawdzających wszystkie cztery umiejętności językowe.

Egzaminy DELF i DALF są niezależne od siebie, to oznacza że można przystąpić do egzaminu na poziomie wyższym, bez konieczności posiadania certyfikatu z poziomu niższego.

Dlaczego warto zdawać egzaminy DELF i DALF?

Po pierwsze, potwierdzą one Twoje umiejętności językowe na międzynarodowym poziomie. Egzaminy DELF i DALF są honorowane przez wiele instytucji edukacyjnych i pracodawców na całym świecie, a posiadanie certyfikatu otworzy przed Tobą wiele nowych możliwości. Po drugie, egzaminy DELF i DALF pozwolą Ci zwiększyć swoje zaufanie do siebie i swojej zdolności do posługiwania się językiem francuskim.

Jakie są rodzaje egzaminów DELF?

Egzaminy DELF występują w kilku wersjach dostosowanych do wieku oraz potrzeb osób zdających:

DELF Prim:

DELF Prim to egzamin skierowany do dzieci w wieku od 7 do 12 lat, którzy uczą się języka francuskiego jako obcego. Egzamin ten składa się z trzech poziomów: A1.1, A1 i A2.

DELF Junior / Scolaire

DELF Junior to egzamin skierowany do uczniów w wieku od 12 do 18 lat, którzy uczą się języka francuskiego jako obcego. Egzamin ten również obejmuje trzy poziomy: A1, A2 i B1.

DELF Tout Public:

DELF Tout Public to egzamin języka francuskiego skierowany do osób, które chcą potwierdzić swoje umiejętności językowe na poziomie podstawowym lub średnio zaawansowanym. Egzamin ten obejmuje cztery umiejętności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie, a po jego zdaniu można uzyskać certyfikat DELF na poziomach A1, A2, B1 lub B2.

DALF jest egzaminem na poziomie C1 lub C2.

Jeśli chcesz przygotować się do egzaminów DELF i DALF, nasze kursy przygotowawcze to idealne rozwiązanie. Nasza kadra nauczycielska składa się z doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli, którzy indywidualnie dopasowują program nauczania do Twojego poziomu i potrzeb. Z nami osiągniesz swój cel i zdobędziesz certyfikat DELF lub DALF, który otworzy przed Tobą drzwi do sukcesu!

Więcej informacji i przykłady na stronie CIEP.

Terminy egzaminów DELF/DALF

Najbliższa sesja:

Egzaminy DELF / DALF Tout Public (wszystkie poziomy) odbywają się w okresie od 19 do 23 czerwca 2023 Zapisy na egzamin Tout Public trwają w okresie 21.04.2022-2.06.2023

Egzamin TP pisemny i ustny odbędzie się w tym samym dniu.

🗓️ A1 – A2: 19/06 | B1: 20/06 | B2: 21/06 | C1: 22/06 | C2: 23/06 🗓️

W naszym ośrodku egzaminy są organizowane dwa razy do roku. Sesja zimowa odbywa się na przełomie stycznia i lutego, natomiast sesja letnia w czerwcu. Szczegółowe informacje dotyczące egzaminów DELF/DALF znajdują się w zakładce Terminy i cennik egzaminów.


Wydawanie zaświadczeń i dyplomów DELF/DALF

Od 2015 roku Zaświadczenia DELF/DALF (Attestation de réussite) wydawane są jedynie na pisemną prośbę kandydata/tki, składaną przy zapisie na egzamin wraz z formularzem zapisu (Fiche d’inscription).

Uwaga: Zaświadczenia wydawane są tylko w przypadku egzaminu na poziomie B1, B2, C1, C2. Zaświadczenia wydawane są jedynie osobom, które: kompletują dokumentację zawodową, składają prośbę o stypendium lub wyjeżdżają na studia zagraniczne.

Wyniki będą ogłaszane najpóźniej miesiąc po zakończeniu sesji egzaminacyjnej.

Dyplomy DELF/DALF (drukowane we Francji) będą wydawane 3 miesiące po zakończeniu sesji egzaminacyjnej.

Inne ważne egzaminy

Potrzebujesz egzamin zawodowy lub wyprowadzasz się np. do Kanady?

Chcesz podnieść swoje umiejętności językowe w języku francuskim i zdobyć cenne atuty w kontekście zawodowym czy edukacyjnym? Poznaj egzaminy DFP oraz TEF! DFP to egzamin języka francuskiego skierowany do osób, które chcą potwierdzić swoje umiejętności językowe w kontekście zawodowym. To wspaniała okazja, aby zdobyć zaświadczenie o swoim poziomie językowym w dziedzinach, takich jak finanse, prawo czy turystyka.

Natomiast TEF to egzamin języka francuskiego uznawany międzynarodowo, który może pomóc Ci w osiągnięciu Twoich celów, takich jak studia, praca czy migracja. Ten wszechstronny egzamin ocenia różne umiejętności językowe, takie jak słuchanie, czytanie, gramatyka i słownictwo.

Oba egzaminy, DFP i TEF, mogą być Twoją bramą do sukcesu w języku francuskim. Zdobądź zaświadczenie o swoim poziomie językowym i zwiększ swoje szanse na osiągnięcie swoich celów w życiu osobistym oraz zawodowym. Przygotuj się do egzaminów z nami i przekonaj się, że zdanie egzaminu językowego może być łatwiejsze niż myślisz!

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami