Logo Alliance Française

Czym jest dyplom DELF PRO?

DELF Pro – Diplôm d’études de la langue française option professionnelle

Certyfikat DELF Pro jest odmianą certyfikatu DELF, czyli oficjalnym dokumentem wydawanym przez Międzynarodowe Centrum Studiów Pedagogicznych (CIEP). Potwierdza znajomość języka francuskiego dotyczącą środowiska zawodowego i ocenia umiejętności komunikacyjne w typowych sytuacjach biznesowych. Tematy egzaminu dostosowywane są do świata pracy.  Dyplom uznawany jest na całym świecie i honorowany przez wszystkie środowiska zawodowe i edukacyjne. Dyplom (DELF Pro) jest niezależny i potwierdza poziom czterech kompetencji językowych. Dyplom jest ważny bezterminowo.

Co dają certyfikaty DELF Pro?
 

Dyplomy DELF Pro potwierdzają znajomość języka francuskiego i uznawane są na całym świecie. Posiadanie certyfikatów jest świadectwem dodatkowych umiejętności językowych. Pozytywnie zdane egzaminy przynoszą wymierne korzyści osobom zamierzającym rozpocząć pracę we Francji. Są honorowane przez uczelnie wyższe oraz agencje rządowe. Certyfikaty te dają możliwość rozwoju kariery oraz wzbogacenia swojego doświadczenia zawodowego.

Jakie są poziomy egzaminów DELF Pro?
 

Składają się z 4 osobnych dyplomów, odpowiadających 4 poziomom: A1, A2, B1, B2.
Egzaminy DELF Pro są niezależne od siebie, co oznacza, że można przystąpić do egzaminu na poziomie wyższym, bez konieczności posiadania certyfikatu z poziomu niższego.
Przykładowy egzamin DELF PRO: DELF PRO

Cennik egzaminów DELF Pro:

CertyfikatCena
DELF Pro A1190 zł
DELF Pro A2250 zł
DELF Pro B1330 zł
DELF Pro B2410 zł

Aby zapisać się na egzamin należy:

1.) Wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania poniżej):

Formularz zgłoszeniowy –  DELF Pro

2.) Dokonać płatności za egzamin –  w połowie września po komunikacie Ministerstwa Edukacji we Francji

Nazwa rachunku: Stowarzyszenie Alliance Française w Katowicach
Bank: BGŻ BNP Paribas
Nr konta: 62 1750 0012 0000 0000 4005 8532

Tytuł wpłaty: nazwisko, imię kandydata, DELF/DALF z odpowiednią jednostką.Jednocześnie informujemy, że nie przyjmujemy płatności w gotówce. 3) Formularz zgłoszeniowy wraz z potwierdzeniem wpłaty dostarczyć osobiście do sekretariatu AF bądź przesyłać mailowo na adres: afkatowice.sekretariat@gmail.com

Miejsce przeprowadzenia egzaminów:

Stowarzyszenie Alliance Francaise w Katowicach, ul. Staromiejska 12, Katowice

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami